پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی کریمی جهرمی

1403-02-05
|
پیام ها

پیام معظم له در پاسداشت حضرت نجمه خاتون سلام الله علیها

بسم الله الرحمن الرحيم
الأُمُّ مَدرَسَةٌ إِذا أَعدَدتَها
أَعدَدتَ شَعباً طَيِّبَ الأَعراق ،
مادر، مدرسه و مکتبی است که اگر آن را به شایستگی آماده سازی نسلی را که از تمام رگ و ریشههای او طهارت و پاکی می جوشد فراهم آورده ای

اقدام مبارک و مسعود پاسداشت مقام و منزلت بانوی معظم آسمانی حضرت نجمه خاتون سلام الله علیها را به برگزار کنندگان عزیز و گرامی آن
تبریک عرض مینمایم شرف بانوان جهان حضرت نجمه سلام الله علیها که گاهی به عنوان ام البنین نیز از ایشان تعبیر شده است مادر والامقام امام و پیشوای مهربانمان حضرت ابالحسن الرضا عليه الاف التحيه و الثنا و کریمه اهل بیت علیهم السلام، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهاست و ازین رو برای همگان تعظیم و تکریم از این مجلله ی دوران امری لازم و مهم می باشد.

محدث بزرگوار قمی قدس سره نقل فرمودند که حمیده مادر امام کاظم علیه السلام در خواب مشرف به حضور رسول الله صلى الله علیه واله گردید و پیامبر به او فرمود یا حمیدة هبی نجمة لابنك موسى فانّه سیلد منها خير أهل الأرض . اى حميده ! نجمه را به فرزندت موسی عليه السلام ببخش زیرا در این صورت به زودی از او فرزندی متولد خواهد شد که بهترین و برترین اهل زمین است. حضرت حمیده این فرمان را به جان اطاعت کرد و کنیز را به حضرت موسی بن جعفر بخشید و از آن بانوی آسمانی حضرت رضا علیه السلام تولد یافت و پس از این تولد مقدس امام موسی بن جعفر علیه السلام او را طاهره نامیدند و با این اقدام خود حضرت نجمه مادر امام رضا علیهم السلام را از جنس عزیزان خدا دانستند که در شان آنها آیه تطهیر نازل شده است و از همه ی عیوب و آلودگی ها پاک و منزه است و طاهر و مطهر می باشد و در نتیجه برای آیه تطهیر مصداق و نمونه ای تازه پیدا شد.

این بانوی معظمه حامل عنصری الهی و آسمانی یعنی حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام بودند و امامی را در دل پروراندند که پیامبر صلی الله علیه و اله او را بهترین خلایق در زمین بعد از موسی بن جعفر علیه السلام معرفی فرمودند.

خداوندا! دل همه ی ما از یاد و نام این بانوی بهشتی بی تاب است به حرمت نام فرزند ،ایشان و به پاس اقدامی که در راستای بزرگداشت چنین انسان آسمانی در حال انجام و برگزاری است دلهای همه مردم عزیزمان را به هم نزدیک فرما و قلوب جوانان عزیز کشور را از ضربه هایی که از سوی دشمنان تشیع به اعتقادات آنان وارد میشود مصون و محفوظ قرارده و مردم رنج کشیده ی ما را از مشکلات مادی گوناگون و فوق تصوری که آنها را محاصره کرده است رهایی ببخش موفقیت روزافزون همه ی عزیزان که در این اقدام مهم و مشحون از قداست همکاری مینمایند را از خدای متعال و از فرزند بی مثال آن فخر بانوان جهان و آبروی انسانیت و محبوب ملکوتیان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خواهانم.
رحمت و درود خدا بر طراح این اندیشه عالم پاک دل و مخلص آیت الله حاج آقا حجت ابطحی دامت افاضاته .
علی کریمی جهرمی  

شوال المکرم ۱۴۴۵

 

گزارش تصویری مراسم بزرگداشت